Strażnicy Galaktyki 3 - najświeższe informacje o dacie premiery i obsadzie wyczekiwanego

Strażnicy Galaktyki 3 - najświeższe informacje o dacie premiery i obsadzie wyczekiwanego
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski31.08.2023 | 6 min.

Strażnicy Galaktyki to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych franczyz Marvela. Fani z niecierpliwością wyczekują trzeciej odsłony przygód Star-Lorda, Gamory, Rocketa i całej ekipy. Pierwsze dwie części zebrały znakomite recenzje i zarobiły ponad 1,6 miliarda dolarów w kinach na całym świecie. Nic więc dziwnego, że trzecia część wzbudza ogromne zainteresowanie i emocje wśród fanów MCU.

Data premiery Strażników Galaktyki 3

Oficjalna data premiery filmu

Oficjalna data premiery Strażników Galaktyki Vol. 3 wyznaczona jest na 5 maja 2023 roku. Disney i Marvel Studio potwierdziły tę datę podczas prezentacji harmonogramu 4. fazy Kinowego Uniwersum Marvela w 2019 roku. Premiera filmu zaplanowana jest więc na inaugurację letniego sezonu filmowego 2023 roku.

Przesunięcia daty premiery z powodu pandemii

Pierwotnie trzecia część Strażników Galaktyki miała trafić do kin dużo wcześniej. Prace nad filmem ruszyły już w 2017 roku, kiedy to ogłoszono powrót Jamesa Gunna na stanowisko reżysera. Jednak w 2018 roku Gunn został zwolniony przez Disneya po kontrowersjach związanych z jego starymi wpisami w mediach społecznościowych. W 2019 roku reżyser został ponownie zatrudniony do projektu, co opóźniło produkcję. Dodatkowe przesunięcia spowodowała pandemia COVID-19.

Najnowsze doniesienia na temat daty premiery

Mimo wielu perypetii, wygląda na to, że data premiery 5 maja 2023 jest ostateczna i nic nie wskazuje na to, żeby miała ulec zmianie. Zdjęcia do filmu zostały już ukończone, trwają obecnie prace postprodukcyjne. James Gunn potwierdził niedawno na Twitterze, że prace idą pełną parą i film zdąży na maj 2023 roku. Fani mogą więc odetchnąć z ulgą!

Obsada i postacie w Strażnikach Galaktyki 3

Powrót głównych bohaterów z poprzednich części

W trzeciej odsłonie Strażników zobaczymy powrót dobrze znanych bohaterów z poprzednich części. Chris Pratt ponownie wcieli się w rolę Star-Lorda, Zoe Saldana jako Gamora, Dave Bautista jako Drax, Bradley Cooper użyczy głosu Rocketowi, a Vin Diesel - Grootowi. W obsadzie powrócą również Karen Gillan jako Nebula, Pom Klementieff jako Mantis i Sean Gunn jako Kraglin.

Nowi bohaterowe i aktorzy dołączający do franczyzy

Do dobrze znanych twarzy dołączą także nowi bohaterowie i aktorzy. Potwierdzono już angaż Willa Poultera, który zagra Adama Warlocka. Pojawią się też nowe postacie grane między innymi przez Chukwudi Iwuji oraz Marię Bakalovą. Wciąż trwają spekulacje, kto dokładnie wcieli się w te role.

Plotki na temat cameo znanych postaci Marvela

Jak zwykle pojawiają się też plotki na temat potencjalnych cameo. W sieci wrze, że w filmie mogą pojawić się takie postacie jak Silver Surfer, Nova, Moondragon czy nawet Deadpool. Na razie są to jednak tylko spekulacje fanów.

Fabuła i uniwersum Strażników Galaktyki 3

Możliwe wątki fabularne kontynuowane z poprzednich części

Fani zastanawiają się, które wątki fabularne z poprzednich części zostaną podjęte lub rozwinięte w trzeciej odsłonie. Przypuszcza się, że istotną rolę odegra relacja Gamory i Petera Quilla oraz poszukiwanie Gamory przez Adama Warlocka. Możliwy jest także powrót do wątku ojca Star-Lorda.

Powiązania z uniwersum Marvela i innymi produkcjami MCU

Spodziewane są liczne nawiązania do wydarzeń z innych produkcji MCU. Film ma bezpośrednio nawiązywać do wydarzeń z Avengers: Koniec gry i serialu Strażnicy Galaktyki. Być może pojawią się też odniesienia do seriali Loki oraz What If... ?. Strażnicy Galaktyki 3 będzie kluczowym elementem 4. fazy MCU.

Czego możemy spodziewać się po historii opowiedzianej w filmie

James Gunn zapowiedział, że będzie to najbardziej emocjonalna część przygód Strażników, zgłębiająca relacje między bohaterami. Fani liczą na wciągającą, zabawną i pełną zwrotów akcji historię godną poprzednich odsłon. Film ma stanowić zwieńczenie trylogii Strażników Galaktyki.

Reżyseria i zdjęcia do Strażników Galaktyki 3

Strażnicy Galaktyki 3 - najświeższe informacje o dacie premiery i obsadzie wyczekiwanego

Powrót Jamesa Gunna za kamerą

Za kamerą ponownie stanął James Gunn, który wyreżyserował i napisał scenariusz do obu poprzednich części. Reżyser określa Strażników Galaktyki jako swoje arcydzieło i chce godnie zwieńczyć trylogię. Fani ufają, że jego wyjątkowa wizja i poczucie humoru ponownie się sprawdzą.

Styl wizualny i charakterystyczne elementy z poprzednich części

Fani z pewnością liczą na zachowanie charakterystycznej estetyki poprzednich filmów - kolorów, scenografii, kostiumów i make-upu postaci. Chcą poczuć klimat kosmicznej przygody, humoru i świetnej zabawy. Na pewno nie zabraknie ikonicznych już scen z udziałem Baby Groota.

Nowe lokacje i planety pokazane w filmie

Możemy spodziewać się też nowych, niezwykłych lokacji i planet. Wiadomo, że sceny kręcono między innymi w tropikalnych plenerach na Hawajach. Być może zobaczymy więc egzotyczne i kolorowe scenerie. Na pewno Gunn zaskoczy widzów kreatywnymi pomysłami.

Oczekiwania widzów wobec Strażników Galaktyki 3

Czy film spełni oczekiwania fanów serii?

Oczekiwania są ogromne - fani liczą, że trzecia część będzie równie udana i zabawna co poprzednie. Mają nadzieję na kolejną porcję humoru, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Czy Strażnicy Galaktyki 3 sprostają tym oczekiwaniom? Przekonamy się 5 maja 2023 roku!

Co widzowie lubią w poprzednich częściach i chcą zobaczyć ponownie?

Fani uwielbiają charakterystycznych bohaterów, ich relacje i dynamiczną grupową dynamikę. Kochają poczucie humoru filmów i sceny z udziałem Baby Groota. Chcieliby zobaczyć więcej interakcji między postaciami, humoru sytuacyjnego i niespodziewanych zwrotów akcji.

Nowe elementy, których fani oczekują po trzeciej odsłonie

Oczekują też nowych, jeszcze bardziej spektakularnych scen akcji i efektów specjalnych. Liczą na ciekawe nowe postacie i intrygującą, zaskakującą fabułę. Chcą, aby #3 była jeszcze lepsza od poprzednich! Czy twórcom uda się sprostać tym oczekiwaniom? O tym przekonamy się po premierze filmu.

Podsumowanie

Strażnicy Galaktyki Vol. 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych 2023 roku. Fani z niecierpliwością odliczają dni do majowej daty premiery filmu. Pomimo wielu perypetii, wygląda na to, że produkcja zdąży na czas i będziemy mogli cieszyć się trzecią odsłoną kosmicznych przygód ulubionych bohaterów. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista i reszta ekipy powrócą, aby dostarczyć widzom kolejną dawkę humoru, emocji i znakomitej rozrywki. Czy film spełni ogromne oczekiwania fanów? Wszystko wskazuje na to, że 5 maja 2023 roku czeka nas kolejna kinowa uczta od Marvel Studios!

Źródło: https://vod.film/pl/filmy/straznicy-galaktyki-volume-3

Najczęściej zadawane pytania

Oficjalna data premiery filmu to 5 maja 2023 roku.

Za kamerą ponownie stanął James Gunn, twórca pierwszych dwóch części.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Fani spodziewają się jednak wciągającej historii nawiązującej do poprzednich części.

W trzeciej części zobaczymy ponownie Chrisa Pratta jako Star-Lorda, Zoe Saldanę jako Gamorę i innych znanych bohaterów.

Fani oczekują kolejnej porcji humoru, emocji, świetnych scen akcji oraz rozwoju relacji między bohaterami.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak zacząć uprawiać sporty plażowe?
  2. Pierwszy Dzień Mojego Życia - wzruszający dramat. Recenzja
  3. Polskie westerny - mało znane perełki rodzimego kina
  4. Jak nakręcono najsłynniejsze polskie sceny erotyczne?
  5. Strażnicy Galaktyki po raz ostatni zjednoczeni! Recenzja Vol. 3
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski

Jestem podróżnikiem umysłu, wędrującym po zakamarkach wiedzy. W moim wirtualnym skansenie myśli odnajdziesz klejnoty edukacyjnych ekspedycji oraz analizy społecznych struktur. Rozplątuję sieć internetu, odkrywam perły w gąszczu kodów. Unoszę kotwicę przy serialowych brzegach, roziskrując fabuły na morskie opowieści. W kinowym lochach rozświetlam obrazy, kształtując zmysły niczym cienista rzeźba. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email