homearrow-right
Strażnicy Galaktyki 3 - najświeższe informacje o dacie premiery i obsadzie wyczekiwanego

Strażnicy Galaktyki 3 - najświeższe informacje o dacie premiery i obsadzie wyczekiwanego

thumbnail
author-image

Ariel Makowski

31.08.2023 | 6 min.

Strażnicy Galaktyki to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych franczyz Marvela. Fani z niecierpliwością wyczekują trzeciej odsłony przygód Star-Lorda, Gamory, Rocketa i całej ekipy. Pierwsze dwie części zebrały znakomite recenzje i zarobiły ponad 1,6 miliarda dolarów w kinach na całym świecie. Nic więc dziwnego, że trzecia część wzbudza ogromne zainteresowanie i emocje wśród fanów MCU.

Data premiery Strażników Galaktyki 3

Oficjalna data premiery filmu

Oficjalna data premiery Strażników Galaktyki Vol. 3 wyznaczona jest na 5 maja 2023 roku. Disney i Marvel Studio potwierdziły tę datę podczas prezentacji harmonogramu 4. fazy Kinowego Uniwersum Marvela w 2019 roku. Premiera filmu zaplanowana jest więc na inaugurację letniego sezonu filmowego 2023 roku.

Przesunięcia daty premiery z powodu pandemii

Pierwotnie trzecia część Strażników Galaktyki miała trafić do kin dużo wcześniej. Prace nad filmem ruszyły już w 2017 roku, kiedy to ogłoszono powrót Jamesa Gunna na stanowisko reżysera. Jednak w 2018 roku Gunn został zwolniony przez Disneya po kontrowersjach związanych z jego starymi wpisami w mediach społecznościowych. W 2019 roku reżyser został ponownie zatrudniony do projektu, co opóźniło produkcję. Dodatkowe przesunięcia spowodowała pandemia COVID-19.

Najnowsze doniesienia na temat daty premiery

Mimo wielu perypetii, wygląda na to, że data premiery 5 maja 2023 jest ostateczna i nic nie wskazuje na to, żeby miała ulec zmianie. Zdjęcia do filmu zostały już ukończone, trwają obecnie prace postprodukcyjne. James Gunn potwierdził niedawno na Twitterze, że prace idą pełną parą i film zdąży na maj 2023 roku. Fani mogą więc odetchnąć z ulgą!

Obsada i postacie w Strażnikach Galaktyki 3

Powrót głównych bohaterów z poprzednich części

W trzeciej odsłonie Strażników zobaczymy powrót dobrze znanych bohaterów z poprzednich części. Chris Pratt ponownie wcieli się w rolę Star-Lorda, Zoe Saldana jako Gamora, Dave Bautista jako Drax, Bradley Cooper użyczy głosu Rocketowi, a Vin Diesel - Grootowi. W obsadzie powrócą również Karen Gillan jako Nebula, Pom Klementieff jako Mantis i Sean Gunn jako Kraglin.

Nowi bohaterowe i aktorzy dołączający do franczyzy

Do dobrze znanych twarzy dołączą także nowi bohaterowie i aktorzy. Potwierdzono już angaż Willa Poultera, który zagra Adama Warlocka. Pojawią się też nowe postacie grane między innymi przez Chukwudi Iwuji oraz Marię Bakalovą. Wciąż trwają spekulacje, kto dokładnie wcieli się w te role.

Plotki na temat cameo znanych postaci Marvela

Jak zwykle pojawiają się też plotki na temat potencjalnych cameo. W sieci wrze, że w filmie mogą pojawić się takie postacie jak Silver Surfer, Nova, Moondragon czy nawet Deadpool. Na razie są to jednak tylko spekulacje fanów.

Fabuła i uniwersum Strażników Galaktyki 3

Możliwe wątki fabularne kontynuowane z poprzednich części

Fani zastanawiają się, które wątki fabularne z poprzednich części zostaną podjęte lub rozwinięte w trzeciej odsłonie. Przypuszcza się, że istotną rolę odegra relacja Gamory i Petera Quilla oraz poszukiwanie Gamory przez Adama Warlocka. Możliwy jest także powrót do wątku ojca Star-Lorda.

Powiązania z uniwersum Marvela i innymi produkcjami MCU

Spodziewane są liczne nawiązania do wydarzeń z innych produkcji MCU. Film ma bezpośrednio nawiązywać do wydarzeń z Avengers: Koniec gry i serialu Strażnicy Galaktyki. Być może pojawią się też odniesienia do seriali Loki oraz What If... ?. Strażnicy Galaktyki 3 będzie kluczowym elementem 4. fazy MCU.

Czego możemy spodziewać się po historii opowiedzianej w filmie

James Gunn zapowiedział, że będzie to najbardziej emocjonalna część przygód Strażników, zgłębiająca relacje między bohaterami. Fani liczą na wciągającą, zabawną i pełną zwrotów akcji historię godną poprzednich odsłon. Film ma stanowić zwieńczenie trylogii Strażników Galaktyki.

Reżyseria i zdjęcia do Strażników Galaktyki 3

Powrót Jamesa Gunna za kamerą

Za kamerą ponownie stanął James Gunn, który wyreżyserował i napisał scenariusz do obu poprzednich części. Reżyser określa Strażników Galaktyki jako swoje arcydzieło i chce godnie zwieńczyć trylogię. Fani ufają, że jego wyjątkowa wizja i poczucie humoru ponownie się sprawdzą.

Styl wizualny i charakterystyczne elementy z poprzednich części

Fani z pewnością liczą na zachowanie charakterystycznej estetyki poprzednich filmów - kolorów, scenografii, kostiumów i make-upu postaci. Chcą poczuć klimat kosmicznej przygody, humoru i świetnej zabawy. Na pewno nie zabraknie ikonicznych już scen z udziałem Baby Groota.

Nowe lokacje i planety pokazane w filmie

Możemy spodziewać się też nowych, niezwykłych lokacji i planet. Wiadomo, że sceny kręcono między innymi w tropikalnych plenerach na Hawajach. Być może zobaczymy więc egzotyczne i kolorowe scenerie. Na pewno Gunn zaskoczy widzów kreatywnymi pomysłami.

Oczekiwania widzów wobec Strażników Galaktyki 3

Czy film spełni oczekiwania fanów serii?

Oczekiwania są ogromne - fani liczą, że trzecia część będzie równie udana i zabawna co poprzednie. Mają nadzieję na kolejną porcję humoru, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Czy Strażnicy Galaktyki 3 sprostają tym oczekiwaniom? Przekonamy się 5 maja 2023 roku!

Co widzowie lubią w poprzednich częściach i chcą zobaczyć ponownie?

Fani uwielbiają charakterystycznych bohaterów, ich relacje i dynamiczną grupową dynamikę. Kochają poczucie humoru filmów i sceny z udziałem Baby Groota. Chcieliby zobaczyć więcej interakcji między postaciami, humoru sytuacyjnego i niespodziewanych zwrotów akcji.

Nowe elementy, których fani oczekują po trzeciej odsłonie

Oczekują też nowych, jeszcze bardziej spektakularnych scen akcji i efektów specjalnych. Liczą na ciekawe nowe postacie i intrygującą, zaskakującą fabułę. Chcą, aby #3 była jeszcze lepsza od poprzednich! Czy twórcom uda się sprostać tym oczekiwaniom? O tym przekonamy się po premierze filmu.

Podsumowanie

Strażnicy Galaktyki Vol. 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych 2023 roku. Fani z niecierpliwością odliczają dni do majowej daty premiery filmu. Pomimo wielu perypetii, wygląda na to, że produkcja zdąży na czas i będziemy mogli cieszyć się trzecią odsłoną kosmicznych przygód ulubionych bohaterów. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista i reszta ekipy powrócą, aby dostarczyć widzom kolejną dawkę humoru, emocji i znakomitej rozrywki. Czy film spełni ogromne oczekiwania fanów? Wszystko wskazuje na to, że 5 maja 2023 roku czeka nas kolejna kinowa uczta od Marvel Studios!

Źródło: https://vod.film/pl/filmy/straznicy-galaktyki-volume-3

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy odbędzie się premiera Strażników Galaktyki 3?

Oficjalna data premiery filmu to 5 maja 2023 roku.

Kto reżyseruje Strażników Galaktyki 3?

Za kamerą ponownie stanął James Gunn, twórca pierwszych dwóch części.

Jaka będzie fabuła filmu?

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Fani spodziewają się jednak wciągającej historii nawiązującej do poprzednich części.

Kto powróci w rolach głównych bohaterów?

W trzeciej części zobaczymy ponownie Chrisa Pratta jako Star-Lorda, Zoe Saldanę jako Gamorę i innych znanych bohaterów.

Czego mogą spodziewać się fani po Strażnikach Galaktyki 3?

Fani oczekują kolejnej porcji humoru, emocji, świetnych scen akcji oraz rozwoju relacji między bohaterami.

shareUdostępnij
author
Ariel Makowski

Jestem podróżnikiem umysłu, wędrującym po zakamarkach wiedzy. W moim wirtualnym skansenie myśli odnajdziesz klejnoty edukacyjnych ekspedycji oraz analizy społecznych struktur. Rozplątuję sieć internetu, odkrywam perły w gąszczu kodów. Unoszę kotwicę przy serialowych brzegach, roziskrując fabuły na morskie opowieści. W kinowym lochach rozświetlam obrazy, kształtując zmysły niczym cienista rzeźba. 

Oceń artykuł
star-outline
star-outline
star-outline
star-outline
star-outline
Ocena: 0 Liczba głosów: 0