Ta autorka zszokowała wszystkich swoją książką - wywiad z Ewą Hansen

Ta autorka zszokowała wszystkich swoją książką - wywiad z Ewą Hansen
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski21 maja 2024 | 3 min

Przygotujcie się na emocjonalną literacką przygodę! Ewa Hansen, autorka kontrowersyjnej powieści "Olga", opowiada o mrocznym obliczu miłości i toksycznych relacji. W tej prowokującej książce nie ma cukierkowatych uniesień - Hansen bez lukru pokazuje, jak ślepe i niszczycielskie potrafi być namiętne uczucie. Fani dobrej literatury z pewnością będą zszokowani tym, jak daleko autorka się posunęła.

Mroczne oblicze uczuć - o czym opowiada książka "Olga"

Zakazany romans jest głównym tematem powieści "Olga" autorstwa Ewy Hansen. Książka bez cukru i lukru przedstawia mroczną stronę miłości, która zamiast dawać szczęście, prowadzi do toksycznych relacji. Polski romans ukazuje, jak ślepa namiętność może zniszczyć życie bohaterów.

W wywiadzie Hansen przyznaje, że nie chciała idealizować ani romantyzować zachowań obu głównych postaci. Ich relacja zbudowana jest na deficytach emocjonalnych i brakach, a nie prawdziwym uczuciu. Czytelnik może się więc spodziewać mrocznego portretu miłości pozbawionego złudzeń.

Autorka słusznie zauważa, że miłość często jest mylona z zauroczeniem czy przywiązaniem. Tymczasem to potężny żywioł, który może przynieść zarówno dobro, jak i zniszczenie. Jej książka to powieść kontrowersyjna, ale prawdziwa - bez lukrowanych kłamstw o "prawdziwej miłości".

Prawda w literaturze - sposoby kreślenia bohaterów

Polski pisarz Ewa Hansen stara się uciec od uproszczonych schematów w kreowaniu bohaterów. Autorka przyznaje, że bliższa była jej perspektywa Piotra Grajewskiego, sarkastycznego i zranionego polonisty. Łatwiej było jej się wczuć w sposób myślenia kogoś w jej wieku.

Hansen zdradza również, że postacie przychodzą do niej "już gotowe", jakby same się przedstawiały i prosiły o spisanie ich historii. Ta szczerość w budowaniu bohaterów zapewnia im autentyczność i życie. Czytelnik ma wrażenie, że naprawdę poznaję jednostki z krwi i kości, a nie papierowe fikcje.

  • W "Oldze" Hansen stosuje narrację zmienną, przeplatając spojrzenia głównych bohaterów. To ciekawy zabieg pozwalający lepiej zrozumieć wewnętrzne motywacje postaci.

  • Autorka przyznaje, że prowadzenie dwutorowej narracji może być pułapką - łatwo "zakręcić się" wokół tej samej sceny, oglądanej z różnych perspektyw. Hansen udało się jednak tego uniknąć.

Powieść "Olga" to przykład tego, jak ważna w literaturze jest prawda i szczerość w portretowaniu ludzkich emocji i zachowań. Bohaterowie Hansen są wielowymiarowi i dalecy od czarno-białych schematów.

Czytaj więcej: Miłość i poczucie bezpieczeństwa: intrygujący wywiad z Natalią Grzegrzółką

Powieściowe kontynuacje - plany autorki Ewy Hansen

Zdjęcie Ta autorka zszokowała wszystkich swoją książką - wywiad z Ewą Hansen

W odpowiedzi na prośby fanów Ewa Hansen nie wyklucza sequela powieści "Olga". Choć początkowo miała być to jednotomówka, autorka rozważa kontynuację losów Piotra Grajewskiego i innych postaci. Na razie jednak ma na warsztacie dwa inne projekty.

Eva Hansen pracuje nad drugim tomem serii "Klubowe dziewczyny" i zapowiada możliwy trzeci tom tej historii. Ponadto pisze nową powieść, w której chce poruszyć kontrowersyjne tematy prostytucji i korekty płci.

Fani wywiadu z Ewą Hansen z pewnością czekają na kolejne książki tej odważnej pisarki. Choć początkowo szokującej swoim "zakazanym romansem bez lukru", ma ona jeszcze wiele innych, równie poruszających historii do opowiedzenia.

Z pewnością warto śledzić rozwój kariery tej obiecującej autorki. Kolejne książki Hansen znów dadzą wiele pożywki do dyskusji.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak zacząć uprawiać sporty plażowe?
  2. Szeryf z Nottingham - Co mówią legendy i opowieści o tej postaci?
  3. Gothic 3 - Zmiany w balansie - Co poprawić w balansie gry Gothic 3?
  4. Artysta nie może żyć bez tworzenia. Wywiad, który Cię zaciekawi
  5. Perfect Days - komedia, która rozbawi do łez! Recenzja
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski

Jestem podróżnikiem umysłu, wędrującym po zakamarkach wiedzy. W moim wirtualnym skansenie myśli odnajdziesz klejnoty edukacyjnych ekspedycji oraz analizy społecznych struktur. Rozplątuję sieć internetu, odkrywam perły w gąszczu kodów. Unoszę kotwicę przy serialowych brzegach, roziskrując fabuły na morskie opowieści. W kinowym lochach rozświetlam obrazy, kształtując zmysły niczym cienista rzeźba. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły