Zapadająca w pamięć recenzja bestsellerowej powieści - nie możesz tego przegapić!

Zapadająca w pamięć recenzja bestsellerowej powieści - nie możesz tego przegapić!
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski23.05.2024 | 3 min.

Cześć! Znasz już najnowszą powieść Iwony Banach, zatytułowaną "Upiór w moherze"? To przezabawna, satyryczna komedia kryminalna, która z pewnością wywołała na Twojej twarzy uśmiech, a może nawet głośny śmiech. Autorka w mistrzowski sposób łączy wątki kryminalnej intrygi, metafizycznych zagadnień i wyśmiania środowiska literatów. Gwarantujemy, że ta książka na długo zostanie w Twojej pamięci!

Satyryczna komedia kryminalna z metafizycznymi wątkami

Zawsze marzyłeś o książce, która wywoła na Twojej twarzy uśmiech, a może nawet głośny śmiech? Zapewne nie raz rozczarowywałeś się lekturą, która miała być przezabawna, ale okazała się mdła i niezabawna. Tym razem jest inaczej! Recenzja książki "Upiór w moherze" Iwony Banach udowadnia, że autorka wciąż trzyma formę i jej nowa powieść jest istną, satyryczną komedią kryminalną z metafizycznymi zagadnieniami.

To doskonale wyważona mieszanka, która sprawi, że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. Z jednej strony obserwujesz zagadkę kryminalną, z drugiej – wątki metafizyczne dotyczące istnienia bohaterów literackich. Całość jest przy tym doprawiona szczyptą ironii i sarkazmu, dzięki którym książka nabiera charakteru satyry na środowisko pisarzy.

Choć fabułę trudno zdradzać, aby nie zepsuć Wam przyjemności z poznawania jej na własną rękę, możemy obiecać jedno – ta książka na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Barwni bohaterowie i ich interesujące "niedoskonałości"

Czytelnicy cenią sobie ciekawie wykreowanych bohaterów, często zaskakujących i dalekich od ideału. Doskonale wie o tym Iwona Banach, która w swojej najnowszej powieści stworzyła galerię barwnych postaci, z których każda ma własne, interesujące niedoskonałości.

Poznamy tu między innymi Gabię i Marcina – parę bibliotekarzy ze Szkoły Dobrego Czytania w miejscowości Tęczowo. To wprawdzie "przodownicy pracy", ale ich życie szybko nabierze rumieńców dzięki nietypowej wizycie. Ich gościem stanie się bowiem postać literacka, tytułowy bohater z kryminałów, który zawita do nich z pewnymi, kłopotliwymi problemami.

  • Gabi i Marcin będą zmuszeni zmierzyć się z trudnym dylematem.
  • Obserwujmy, w jaki sposób postąpią, i oceńmy, których z nas przypominają.
  • Bo choć pozornie mogą wydawać się przerysowani – ich zachowania będą bliskie prawdziwym ludzkim zachowaniom.

A przecież to dopiero początek przygody z barwnymi postaciami powieści. Czytelników czeka jeszcze poznanie autora książek o przygodach Samuela Kaszaka, grupa literatów kombinujących, jak się wypromować, a nawet niesamowita babulina Matecka. Nie można ich przegapić!

Czytaj więcej: Beata Bartczak o równowadze życia zawodowego i prywatnego

Niebanalna historia na tle kulis świata książki

Zdjęcie Zapadająca w pamięć recenzja bestsellerowej powieści - nie możesz tego przegapić!

Odkrywanie świata książek, pisarzy, promocji i rynku literackiego to jeden z największych atutów najnowszej powieści Iwony Banach. Autorka z lekkością, ale i dużą dozą realizmu, przedstawia nam kulisy tego środowiska.

Dowiemy się między innymi, jak promują się autorzy, jak wyglądają zmagania o czytelniczą uwagę. Zobaczymy też zabawne próby wykorzystywania social mediów, fake newsów i... morderstw! Bo czyż nie o to chodzi w promocji – wzbudzić zamieszanie i szum medialny?

W krzywym zwierciadle ujrzymy prawdę o branży literackiej – zarówno tę zabawną, jak i odrobinę przerażającą. Jednak przede wszystkim, otrzymamy opowieść niewyczerpaną w zwroty akcji, intrygi i zagadki.

Bez wątpienia lektura tej książki to nie tylko doskonała rozrywka, ale też sposób na zdobycie nowej, cennej wiedzy o kulisach świata, którego większości z nas zwyczajnie nie znamy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak zacząć uprawiać sporty plażowe?
  2. Artysta nie może żyć bez tworzenia. Wywiad, który Cię zaciekawi
  3. Perfect Days - komedia, która rozbawi do łez! Recenzja
  4. Polskie westerny - mało znane perełki rodzimego kina
  5. 10 Najbardziej Obiecujących Rynków Nieruchomości na Świecie w 2024 roku
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski

Jestem podróżnikiem umysłu, wędrującym po zakamarkach wiedzy. W moim wirtualnym skansenie myśli odnajdziesz klejnoty edukacyjnych ekspedycji oraz analizy społecznych struktur. Rozplątuję sieć internetu, odkrywam perły w gąszczu kodów. Unoszę kotwicę przy serialowych brzegach, roziskrując fabuły na morskie opowieści. W kinowym lochach rozświetlam obrazy, kształtując zmysły niczym cienista rzeźba. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły