Andrzej Pupin opowiada o swojej pasji do kryminałów, która zaczęła się w dzieciństwie

Andrzej Pupin opowiada o swojej pasji do kryminałów, która zaczęła się w dzieciństwie
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski14.05.2024 | 3 min.

Witaj, czytelniku! Andrzej Pupin, autor bestsellerowej powieści "Szepty ciemności", opowie nam dzisiaj o swojej wieloletniej fascynacji kryminałami i dreszczem emocji, które towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Poznamy inspiracje, jakie czerpał z gier fabularnych i niezliczonych lektur, a także dowiemy się, jak wykreował wiarygodnego i prawdziwie ludzkiego bohatera - Jerzego, weterana wojennego obdarzonego niezwykłą mocą.

Oto fascynacje autora w każdym okresie życia

Andrzej Pupin od najmłodszych lat pozostawał pod urokiem historii z detektywami. Lektury klasyków gatunku, takich jak Arthur Conan Doyle i Agatha Christie, były jego nieodłącznymi towarzyszami. Z czasem rozmiłował się także w literaturze noir oraz w kryminałach skandynawskich, które doskonale trafiały w jego gusta.

Równolegle z pasją czytelniczą, Pupin żywo interesował się fantastyką. Ten niezwykły koktajl inspiracji stanowił idealną bazę do stworzenia własnego, wciągającego uniwersum. Nic więc dziwnego, że gdy przyszło połączyć wszystkie fascynacje w jedno, powstała znakomita powieść "Szepty ciemności".

W rozmowie z autorem dowiemy się, jaką rolę w kształtowaniu jego warsztatu pisarskiego odegrały lektury dla dzieci oraz popularna niegdyś literatura grozy. To właśnie owa mieszanka wpływów pozwoliła stworzyć unikalny, zapadający w pamięć świat przedstawiony.

Wpływ RPG na twórczość autora

Nie tylko literatura kształtowała Pupina jako twórcę. Ogromny wpływ na jego wyobraźnię miały także gry fabularne RPG, w które zaangażowany był od czasów młodości. To właśnie podczas sesji RPG powstał pierwotny zarys świata oraz zarys fabuły przyszłej powieści.

Przez lata Pupin pełnił rolę Mistrza Gry, tworząc własne uniwersa i scenariusze kampanii. Jego wytrwali, zżyci z sobą gracze pomagali dopracować każdy detal przygotowań do wydania pierwszego tomu serii. Bez tej fascynującej gry fabularnej, Szepty ciemności mogłyby nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

  • RPG pozwalały autorowi na sprawdzanie pomysłów w praktyce
  • Gracze pomagali wyłapywać wszelkie niedociągnięcia fabularne
  • Sesje RPG zainpirowały ostateczny kształt powieści

Dzięki tak wszechstronnemu doświadczeniu, Pupin mógł stworzyć prawdziwie imponujący literacki debiut, który urzekł czytelników na całym świecie.

Czytaj więcej: Miłość i poczucie bezpieczeństwa: intrygujący wywiad z Natalią Grzegrzółką

Jerzy - bohater wiarygodny, ludzki

Zdjęcie Andrzej Pupin opowiada o swojej pasji do kryminałów, która zaczęła się w dzieciństwie

Jedną z największych zalet powieści Szepty ciemności jest jej protagonista - Jerzy, weteran wojenny obdarzony niezwykłymi mocami. Pupin przyznaje, że stworzenie tej postaci stanowiło nie lada wyzwanie. Autor odszedł od schematu wszechmocnego superbohatera, zamiast tego przedstawiając człowieka z krwi i kości - ze wszystkimi wadami i słabościami.

Inspiracją dla wykreowania tak ludzkiego bohatera było samo pojęcie "straconego pokolenia" - weteranów Wielkiej Wojny powracających z frontu jako wrocy psychicznych i fizycznych. Jerzy w pełni uosabia tę traumę, przez co czytelnik może z łatwością się z nim zżyć i zrozumieć jego dylematy.

Z pozoru szorstki i opryskliwy Jerzy, skrywa w sobie wrażliwą duszę. To właśnie ta niejednowymiarowość i brak czarno-białego podziału na dobrych i złych, tak ujmuje w bohaterce Pupina. Sam autor przyznaje, że mimo wszystko Jerzy bliski jest jego sercu.

Powieść Szepty ciemności zachwyca czytelników na całym świecie. Czekamy z niecierpliwością na kontynuację tej obiecującej serii, w której na pewno nie zabraknie fascynujących wątków i rozbudowania barwnych charakterów bohaterów.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak zacząć uprawiać sporty plażowe?
  2. Artysta nie może żyć bez tworzenia. Wywiad, który Cię zaciekawi
  3. Perfect Days - komedia, która rozbawi do łez! Recenzja
  4. Polskie westerny - mało znane perełki rodzimego kina
  5. Jak nakręcono najsłynniejsze polskie sceny erotyczne?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ariel Makowski
Ariel Makowski

Jestem podróżnikiem umysłu, wędrującym po zakamarkach wiedzy. W moim wirtualnym skansenie myśli odnajdziesz klejnoty edukacyjnych ekspedycji oraz analizy społecznych struktur. Rozplątuję sieć internetu, odkrywam perły w gąszczu kodów. Unoszę kotwicę przy serialowych brzegach, roziskrując fabuły na morskie opowieści. W kinowym lochach rozświetlam obrazy, kształtując zmysły niczym cienista rzeźba. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły